Barion Pixel
707717901

HP pletykák botrányok

HP pletykák botrányok

 A HP és a legendás garázs: a Szilícium-völgy születése

A Hewlett-Packard (HP) hivatalosan 1939-ben indult, egy Palo Alto-i garázsban, ahol Bill Hewlett és Dave Packard elkezdték megépíteni az első terméküket, egy precíziós audiooszcillátort. Ez a garázs azóta is ikonikus hely – "a Szilícium-völgy bölcsőjének" nevezik.


Palo Alto-i garázs ahol a HP és egy hosszú sikertörténet elkezdődött!

Na de itt jön az érdekesség:
A legendák szerint a két alapító érmét dobott, hogy eldöntsék, melyikük neve szerepeljen elsőként a cég nevében. Packard nyert, de mégis "Hewlett-Packard" lett a név – valószínűleg mert jobban hangzott marketing szempontból. (Vagy mert Bill makacs volt )

Extra pletyka-bónusz:
Steve Wozniak, az Apple társalapítója, eredetileg a HP-nál dolgozott. Az Apple I ötletét először a HP-nak ajánlotta fel, mert a munkaszerződésében az állt, hogy amit ő kitalál, az a HP tulajdona lehet. A HP viszont azt mondta: „Köszi, nem érdekel.” Így születhetett meg később az Apple.

 

HP botrányok az elmúlt 20 évből:

 A nagy lehallgatási botrány (2006)

Ez az egyik legnagyobb PR-katasztrófa volt a cég életében.

HP vezetése – konkrétan az akkori elnök, Patricia Dunn – azt gyanította, hogy valaki belső információkat szivárogtat ki a sajtónak. Ahelyett, hogy diszkréten vizsgálódott volna, magánnyomozókat béreltek, akik illegálisan hozzáfértek az igazgatósági tagok és újságírók telefonadataihoz (úgynevezett pretexting módszerrel – másnak adták ki magukat).


Patricia Dunn elnök

Ez óriási botrányt váltott ki, kongresszusi meghallgatásokkal és bűnvádi eljárással. Végül Dunn lemondott, de a HP-nak sokáig tartott, mire helyreállította a hírnevét.

Bővebben


2. A 11 milliárd dolláros baklövés – Autonomy-felvásárlás (2011)

HP 2011-ben megvette a brit Autonomy nevű szoftvercéget 11 milliárd dollárért. Később rájöttek, hogy durván túlárazott volt a cég – az Autonomy vezetése ugyanis felpumpálta a bevételi számokat, könyvelési trükkökkel.

HP egy évvel később 9 milliárd dollárt volt kénytelen leírni a vásárlás miatt.
Később perek és nyomozások indultak az Autonomy volt vezetői ellen, de HP-nak is kemény kritikákat kellett elviselnie a rossz üzletért.

Bővebben


 3. A „csendes nyomtató-zár” balhé (2016)

HP hírhedtté vált, amikor egy szoftverfrissítéssel leblokkolta a nem HP-s tintapatronokat a nyomtatóiban – anélkül, hogy erről előre tájékoztatták volna a felhasználókat.
Ez óriási felháborodást váltott ki, sőt, kollektív perek is indultak a cég ellen.

HP végül visszakozott, és kiadott egy újabb frissítést, ami visszavonta a zárat, de a bizalom akkor már megingott.

 


Remélem tudtunk érdekes és izgalmas tényeket, pletykákat írni számodra!

Menü